Aktualności

0

INTENSYFIKACJA POLOWAŃ!!!

W związku z prośbami i nakazami Ministerstwa Rolnictwa oraz Ministerstwa Ochrony Środowiska o wzmożenie i przyspieszenie wykonywania planów łowieckich, (szczególnie dzików – problem ASF), prosimy wszystkich Kolegów o nasilenie swojej obecności w łowiskach i maksymalizacje wykonywania polowania w okresie od teraz do 30 listopada br.
JEST TO BARDZO WAŻNA SPRAWA I NA CHWILĘ OBECNĄ MUSIMY Z PEŁNYM ZAANGAŻOWANIEM PODEJŚĆ DO SPRAWY!!!
Jednocześnie jest nam myśliwym bardzo przykro z tego powodu, że nasza pasja, etyka łowiecka oraz nastawienie na ochronę środowiska i rozwój każdej populacji zwierzyny zasiedlającej nasze łowiska zostały wystawione na tak ciężką próbę.
Nasza historia jako Polskiego Związku Łowieckiego już od czasów lat 50 – 60 ubiegłego wieku, gdzie odbudowaliśmy wszystkie populacje zwierzyny ( w tym bobry, jelenie, sarny, żubry, i inne) pozwalające też przecież na rozwój dużych drapieżników jak wilki czy rysie, musi teraz zaprzeczać sama sobie. To tak jakby wędkarze zarybiali przez lata jeziora i rzeki aby cieszyć się z łowienia a teraz kazano im wszystko wytruć w imię idei i mechanizmów nie do końca zrozumianych oraz decyzji często zaprzeczających jedna drugiej.
ALE JESZCZE RAZ PRZYPOMINAMY ŻE CZASY OBECNE SĄ WYJĄTKOWE I WYMAGAJĄ OD NAS ŚCISŁEGO PODPORZADKOWANIA SIĘ ORGANOM NADRZEDNYM, KTÓRE BĘDĄ Z PEŁNĄ BEZWZGLĘDNOŚCIĄ EGZEKWOWAĆ POWYŻSZE.
PAMIETAJMY, ŻE NASZE DZIAŁANIA SĄ WAŻNE JAKO WYŻSZA KONIECZNOŚĆ INTERESU SPOŁECZNEGO!!!


Back to top