Aktualności

0

Wielkie Podziękowanie!!!

” W dniu 02 grudnia 2016 roku, Koledzy z naszego Koła Wojciech Mańkiewicz oraz Błażej Paszylk mieli przyjemność spotkać się z uczniami szkoły podstawowej w Polaszkach. Na spotkaniu i prezentacji przedstawiono dzieciom zasady zachowania bioróżnorodności, ochrony przyrody oraz sposoby zimowego dokarmiania zwierzyny. Ale najważniejszym celem spotkania było WIELKIE PODZIĘKOWANIE !!!!!!!! dla dzieci i nauczycieli za zebranie olbrzymiej ilości kasztanów i żołędzi, które to zostały przekazane dla naszego Koła na zimowe dokarmianie.
Większość kasztanów i żołędzi pojechała w rejony lasów które są bardzo ubogie w karmę, ponieważ czasem można sądzić że las jest bogaty w pokarm dla zwierzyny i jest to prawdą w przypadku naszych rodzimych lasów mieszanych, ale niestety w większości przypadków nasze lasy to duże monokultury, drzewostany przemysłowe drzew iglastych, gdzie pokarmu dla zwierzyny jest bardzo mało albo nie ma jej wcale – dlatego jeszcze raz dziękujemy za pomoc w utrzymaniu dobrostanu naszej zwierzyny.
Pamiętajmy również o tym, że oprócz jeleni, saren, dzików na takim dokarmianiu zyskuje cała sfera gatunkowa w lesie – od najmniejszej myszki począwszy i czasami ten tzw „efekt uboczny” jest o wiele ważniejszy w zachowaniu bioróżnorodności środowiska, czyli tego na czym nam wszystkim powinno zależeć najbardziej!!!”


Leave a Comment

Back to top